Poniżej przedstawiamy przykładowe programy zwiedzania miasta z przewodnikiem, które mogą Państwu ułatwić wybór odpowiedniej propozycji. Oczywiście trasy możemy modyfikować dostosowując je do Państwa oczekiwań i czasu.

Lublin w pigułce

Lublin w pigułce

Trasa, wiodąca do najciekawszych zabytków lubelskiego Starego Miasta: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika Dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz.

Czas zwiedzania: 2 godz., cena: 300 zł/2 godz. (dla grupy od 6 os.), 200 zł/2 godz. (dla turystów indywidualnych do 5 os.)

W zwiedzanie można włączyć (wybrane 1-2 obiekty):

  • Taras widokowy na wieży zamkowej: 8 zł/ulgowy, 10 zł/normalny
  • Krypty, skarbiec, zakrystia akustyczna, wystawa na chórze w archikatedrze: 7 zł/ulgowy, 10 zł/normalny
  • Kaplica Zamkowa z unikalnymi freskami rusko-bizantyjskimi: 10 zł/ulgowy, 15 zł/normalny

Hity Lublina

Hity Lublina

Trasa ta pozwala dokładniej poznać historię i zabytki Starego Miasta. Podczas zwiedzania zobaczymy: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika Dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz, deptak i Plac Litewski.

Czas zwiedzania: ok. 3-4 godz., cena: 380 zł/3 godz. (dla grupy od 6 os.), 460 zł/4 godz. (dla grupy od 6 os.), 280 zł/3 godz. (dla turystów indywidualnych do 5 os.), 360 zł/4 godz. (dla turystów indywidualnych do 5 os.)

W zwiedzanie można włączyć obiekty z biletami wstępu (wybrane 2-3 obiekty):

  • Taras widokowy na Wieży Trynitarskiej: 10 zł/ulgowy, 15 zł/normalny
  • Kaplica Zamkowa z unikalnymi freskami rusko-bizantyjskimi: 10 zł/ulgowy, 15 zł/normalny
  • Muzeum Narodowe na Zamku Lubelskim (m.in. archeologia, malarstwo, sztuka zdobnicza): 15 zł/ulgowy, 20 zł/normalny
  • Podziemia Browaru Perła - zwiedzanie z degustacją piwa: 30 zł/normalny, 15 zł/ulgowy (bez degustacji)
  • Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej: 5 zł/ulgowy, 6 zł/normalny
  • Regionalne Muzeum Cebularza z interaktywnym pokazem na temat lubelskiego wypieku wraz z jego degustacją: 30 zł/ulgowy, 32 zł/normalny
  • Dom Strachu Ciemno: zależnie od wersji 40 zł/os., 60 zł/os., 80 zł/os., 90 zł/os.
  • Dom Koziołka Lubelskiego: 26 zł/ulgowy, 28 zł/normalny
  • Trasa podziemna (300 metrów) pod Starym Miastem: 27 zł/ulgowy, 35 zł/normalny, zwiedzanie z inscenizacją: 37 zł/ulgowy, 42 zł/normalny (maksymalna liczebność grupy 20 os.)
  • Teatr Imaginarium - dostępny dla turystów indywidualnych: 50 zł/ulgowy, 70 zł/normalny
  • Piwnica Pod Fortuną: 15 zł/ulgowy, 30 zł/normalny
  • Dom Słów - Izba Drukarstwa: 15 zł/ulgowy, 30 zł/normalny (maksymalna liczebność grupy 15 os.)
  • Muzeum Apteka: wejście bezpłatne
  • Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem" w dawnym areszcie Gestapo: 1 zł/ulgowy, 2 zł/normalny

Lublin - Stare miasto i Majdanek

Stare Miasto i Majdanek

Trasa ta pozwala poznać zabytki Starego Miasta i Muzeum na Majdanku. Podczas zwiedzania zobaczymy: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika Dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz, a także Muzeum na Majdanku, mieszczące się w miejscu byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego (uwaga: zwiedzanie dla osób od 14 roku życia!).

Czas zwiedzania: ok. 5 godz., cena: 540 zł/5 godz.

Lublin na wesoło

Lublin na wesoło

"Lublin na wesoło" czyli spacer z przewodnikiem po Starym Mieście bez nudy i sztampy, jedynie z zabawnymi i ciekawymi historiami miejsc i zdarzeń. Na jakiej lubelskiej ulicy król ugrzązł w błocie? Kiedy zapieje kogut na Wieży Trynitarskiej? Gdzie dawniej mieszkańcy wylewali nieczystości? Takich wiele zabawnych ciekawostek i anegdot poznacie w czasie tego wesołego spaceru.

Czas zwiedzania: do 2 godz., cena: 300 zł/2 godz. (dla grupy od 6 os.), 200 zł/2 godz. (dla turystów indywidualnych do 5 os.)

Wieczorny Lublin

Wieczorny Lublin

Wieczorne zwiedzanie Lublina, podczas którego odwiedzimy rozświetlone światłami Stare Miasto, iluminacje świątyń i innych zabytków, deptak i Plac Litewski.

Czas zwiedzania: do 2 godz., cena: 300 zł/2 godz. (dla grupy od 6 os.), 200 zł/2 godz. (dla turystów indywidualnych do 5 os.)

Legendy Lublina

Legendy Lublina (dla dzieci)

Podczas zwiedzania poznamy tajemnicze i niesamowite historie związane Lublinem, m.in. legendy o Czarciej Łapie, o Leszku Czarnym, o relikwiach Drzewa Krzyża Świętego, o Ojcu Ruszlu i o kamieniu nieszczęść.

Czas zwiedzania: 2 godz., cena: 300 zł/2 godz.

 

Lubelskie cmentarze

Zabytkowy cmentarz przy ul. Lipowej

Zwiedzanie obejmuje zespół zabytkowych cmentarzy przy ul. Lipowej. Na cmentarzu rzymskokatolickim, prawosławnym i ewangelicko-augsburskim zobaczymy groby znanych Lublinian i piękną sztukę sepulkralną.

Czas zwiedzania: ok. 1,5 godz., cena: 300 zł. Maksymalna ilość osób w grupie: 25.

Szlak żydowski Lublin

Szlak żydowski

Przed II wojną światową Lublin był jednym z największych skupisk ludności żydowskiej w Polsce. Tętniąca niegdyś życiem dzielnica żydowska była ważnym ośrodkiem religijnym, kulturalnym i handlowym. Podczas okupacji hitlerowskiej Żydzi ulegli niemal całkowitej zagładzie. Mimo zrównania z ziemią dawnej dzielnicy żydowskiej, zachowały się do dziś obiekty świadczące o społeczności żydowskiej Lublina, m.in.: bożnica „Chewra Nosim”, Jesziwa - dawna uczelnia żydowska, kirkut.

Czas zwiedzania: 3-4 godz., cena: 350 zł/3 godz., 400 zł/4 godz.

Do zwiedzania można włączyć wstępy do następujących obiektów:

  • Jesziwa: 20 zł/os.
  • Kirkut: datek 20 zł/os.
  • Wystawa „Lublin. Pamięć Miejsca”: 15 zł/ulgowy, 30 zł/normalny

Lublin i Kozłówka

Lublin i Kozłówka

Zwiedzając Lublin warto odwiedzić także jedno z najwspanialszych w Polsce muzeów wnętrz pałacowych zlokalizowane w Kozłówce (35 km od Lublina). Lublin - zwiedzanie najciekawszych zabytków Starego Miasta: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz.

Kozłówka: Muzeum Zamoyskich w barokowo-klasycystycznym pałacu - jedno z najwspanialszych w Polsce muzeów wnętrz pałacowych, kaplica pałacowa, ogród.

Czas zwiedzania: ok. 7 godz., cena: 600 zł/7 godz.

Koszt biletów wstępu w Kozłówce:

  • Wnętrze pałacu: 30 zł/ulgowy, 40 zł/normalny
  • Powozownia: 10 zł/ulgowy, 14 zł/normalny
  • Karnet duży (Pałac, Powozownia, Galeria Sztuki w Pawilonie Północnym, Kaplica, wystawa czasowa w Teatralni, "Socrealizm" Galeria Sztuki w Stajni, Lapidarium w Oficynie Północnej, wystawa "Rodzinny album" w Oficynie Południowej) 65 zł/normalny, 50 zł/ulgowy
  • karnet mały (Pałac, Powozownia, Galeria Sztuki w Pawilonie Północnym, Kaplica, wystawa czasowa w Teatralni, "Socrealizm" Galeria Sztuki w Stajni, Lapidarium w Oficynie Północnej) 56 zł/normalny, 42 zł/ulgowy
  • Prezentacja multimedialna „Kozłówka na osi czasu” 10 zł/normalny, 8 zł/ulgowy
  • Lapidarium: wstęp wolny
  • Wystawa „Rodzinny album” 15 zł/normalny, 10 zł/ulgowy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.